Naujienos

Pirmąją dieną pristatėme savo mokyklą, tautinių šokių kolektyvą, o latviai papasakojo apie Latviją, savo mokyklą bei pamokė latvių kalbos. Susitikimo metu kartu su naujaisiais draugais dalyvavome pamokose. Galėjome pamatyti, kuo Lietuvos mokyklos skiriasi nuo Latvijos, kuo jos yra panašios.

Vieną vakarą ėjome į Daugpilio teatrą ir stebėjome operetę „Misteris – X“. Su muzikos mokytoja mokėmės latvių liaudies dainos, o su Daugpilio kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvu – lietuvių ir latvių liaudies šokių. Mūsų šokių kolektyvas papuošė Daugpilio 3-iojoje vidurinėje vykusią „Dainų ir šokių šventę“ ir sulaukė gausių plojimų ir padėkų.

Tramvajumi važiavome į šalia Daugpilio esančius pilies griuvėsius. Ketvirtadienio rytą vykome į Latvijos miestelį Preili. „Lėlių muziejuje“ apžiūrėjome rankų darbo lėlių parodą. Apsirengę pūstas sukneles ar muškietininko aprangą, užsidėję perukus ir skrybėles galėjome pasijusti lyg šešioliktame amžiuje! Vėliau vykome į „Duonos muziejų“, kur klausėmės pasakojimo apie duonos kelią nuo grūdo iki skaniai kvepiančio kepalėlio, ragavome Latvijos nacionalinius valgius. Vakarus leidome su Latviais draugais, eidami į boulingą, kino teatrą, vaikščiodami ir kalbėdamiesi.

Kelionė mums labai patiko! Ji buvo tikrai labai linksma ir prasminga. Atsisveikinti su latviais buvo liūdna, norėjosi pasilikti, tačiau išsiskyrėme žinodami, kad po mėnesio susitiksime Lietuvoje.

Fausta Michnevičiūtė

8 kl. mokinė

Visos teisės saugomos © Alantos Gimnazija 2013