Naujienos

fejerverkai   Šventiniu laikotarpiu žmonėms daug džiaugsmo suteikia pirotechnikos priemonių ugnies ir garso efektai. Kasmet daug kalbama apie pirotechnikos priemonių keliamus pavojus, tačiau skaudžių nelaimių išvengti nepavyksta. Visi sužalojimai, kurie padaromi dėl neatsargaus pirotechnikos priemonių naudojimo, yra labai pavojingi ir sunkiai gydomi. Skaudžiausios nelaimės įvyksta naudojant ar gaminant savadarbius pirotechninius gaminius.

Norint, kad švenčių puošmena – fejerverkas – netaptų nelaimės priežastimi, reikia laikytis kelių paprastų taisyklių:

1. Nenaudoti ir neplatinti arčiau kaip 30 metrų iki mokyklų.

2. Nenaudoti ne pagal paskirtį, t.y. naudoti išgąsdinimui, sužalojimui.

3. Nenaudoti nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinius renginius), jeigu tai trikdo viešąją rimtį.

4. Nenaudoti ir neplatinti asmenims, kurie neturi teisės jų įsigyti ir naudoti. Kiekvienai kategorijai (galingumui) numatytas skirtingas amžius. Lauke naudojamas priemones gali įsigyti tik nuo 16 metų amžiaus.

Įvykdžius pažeidimą numatytą administracinė nuobauda įspėjimas, arba bauda nuo 14 iki 30 eurų.

Saugių švenčių linki Utenos AVPK Molėtų r. PK bendruomenės pareigūnės.

 

Visos teisės saugomos © Alantos Gimnazija 2013