IT PROJEKTŲ VADYBA IR KOMANDINIS DARBAS - KŪRYBIŠKA, IŠMANI IR ĮDOMI NEFORMALIOJO UGDYMO PROGRAMA VAIKAMS

2017 metais startuoja atsinaujinusi neformaliojo vaikų švietimo programa “IT projektų vadyba ir komandinis darbas”. Programos tikslas ne tik plėsti informacinių technologijų panaudojimą švietime ar didinti skaitmeninį raštingumą, bet ir, naudojant įvairius aktyvius mokymosi metodus, mokyti mokinius prisiimti atsakomybę, generuoti idėjas, dirbti bendradarbiaujant, ugdytis lyderio savybes, skatinti atvirumą ir iniciatyvą. Šios programos veiklos Alantos gimnazijoje vykdomos nuo 2016 metų.

Skaityti daugiau: IT PROJEKTŲ VADYBA IR KOMANDINIS DARBAS

Visoms mokykloms tenka susidurti su patyčių problema. Mūsų gimnazija nusprendė imtis veiksmų, kurie padėtų sustabdyti ir užkirsti kelią patyčioms, taikant Olweus patyčių prevencijos programą. Ši moksliniais tyrimais paremta visos gimnazijos "sistemos pokyčių" programa sėkmingai taikoma daugybėje mokyklų visoje šalyje ir visame pasaulyje ir duoda teigiamų rezultatų.

Skaityti daugiau: Olweus patyčių prevencijos programa

Projektai 2016-2017 m.m.

1.                  Nordplus Junior „Culture, identities and a colonial past“(Kultūra, identitetai ir kolonijinė praeitis) – su Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola (Latvija), Gymnasiet Grankulla samskola (Suomija), Bygge og Anlægsskolen, Sisimiut (Grenlandija).

2.     „Žingsnis po žingsnio 2“ – vaikų socializacijos projektas, skirtas mokyklos bendruomenės stiprinimui, ugdant mokinių socialines kompetencijas. Įgyvendinamas 2016 m. rugsėjo – gruodžio mėn. Projekto partneriai: Utenos Aukštakalnio progimnazija, Širvintų r. Musninkų A.Petrulio gimnazija, Alytaus r. Miroslavo gimnazija, Rokiškio r. Obelių gimnazija.

Comenius mokyklų bendradarbiavimo projektas "Savanoriai mokykloje" (2012-2013 m.). Dalyvauja mokyklos iš Olandijos, Čekijos Respublikos, Kipro, Graikijos, Ispanijos, Portugalijos, Italijos, Bulgarijos.

Projekto vykdymo grupė: Jurgita Kniaziukienė (koordinatorė), Dalia Skebienė, Ingrida Ivanauskaitė, Audronė Dubauskienė, Vytautas Šerelis.

Projekto svetainė http://www.volunteersatschool.eu/Paginas/default.aspx

2015-2016 m.m. Alantos gimnazijoje yra vykdomi šie projektai:

1. Nordplus Junior "Education through innovation" (Inovatyvus mokymasis) - su Beda Hallbergs gimnazija iš Kungsbacka miesto Švedijoje.
  2. Nordplus Junior "Folk songs and dances unites us" (Liaudies dainos ir šokiai jungia mus) - su Daugpilio 3-iąja vidurine mokykla iš Latvijos.
  3. "Žingsnis po žingsnio" - vaikų socializacijos projektas, skirtas mokinių savivaldos stiprinimui. Įgyvendintas 2015 m. rugsėjo - gruodžio mėn. Projekto partneriai: Utenos Aukštakalnio progimnazija, Mažeikių Pavasario pagrindinė mokykla, Alytaus r. Miroslavo gimnazija, Rokiškio r. Obelių gimnazija.
  4. "Radvilų pėdsakai Alantoje, Dubingiuose ir Biržuose" - projektas įgyvendintas 2015 m. gegužės - spalio mėn.

Molėtų rajono alantos gimnazija informuoja apie vietos projekto „molėtų rajono alantos vidurinės mokyklos sporto aikštyno rekonstrukcija“ įgyvendinimo eigą. Plačiau.

Alantos gimnazijoje praeitais ir šiais mokslo metais buvo vykdomas kultūros paveldo pažinimo projektas „Radvilų pėdsakai  Alantoje, Dubingiuose ir Biržuose“. Projekto tikslas - išplėsti, pagilinti žinias apie XV – XVIII a. vienos įtakingiausių Lietuvos didikų giminės – Radvilų – istoriją, svarbiausius tų laikų įvykius, tradicijas, legendas. Projektą dalinai finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Skaityti daugiau: Radvilų pėdsakai Alantoje, Dubingiuose ir Biržuose

Nuo 2016 m. rugsėjo mėn. Alantos gimnazijoje vykdomas projektas „Žingsnis po žingsnio 2“. Projekto partneriai yra Utenos Aukštakalnio progimnazija, Alytaus r. Miroslavo gimnazija, Rokiškio r. Obelių gimnazija ir Širvintų r. A.Petrulio gimnazija. Projekto tikslas - stiprinti mokyklos bendruomenės bendravimą ir bendradarbiavimą, tobulinant mokinių socialines kompetencijas.

Skaityti daugiau: Žingsnis po žingsnio 2