Naujienos

 

Ši programa nėra atskira mokymo programa, kurioje mokiniai dalyvauja tik kelias savaites. Tai yra vieningos ir aiškios struktūros gimnazijoje dirbančių žmonių pastangos prižiūrėti tvarką gimnazijoje ir įsikišti, susidūrus su patyčių situacija. Viena iš programos dalių yra mokinių dalyvavimas kas savaitę rengiamose klasės valandėlėse, kurių metu jie sužino apie patyčių poveikį, žalą, apie tai, kaip jie turėtų elgtis, susidūrę su patyčiomis, ir kaip reikėtų spręsti tokias situacijas. Taip pat jiems paaiškinama, kaip reikėtų apie patyčias pranešti gimnazijoje dirbantiems suaugusiesiems, net jei mokiniai patyčių situacijoje tėra stebėtojai. Tėvams taip pat bus rengiami susirinkimai, kad jie galėtų (bei ižinotų kaip) paskatinti gimnazijos nustatytų taisyklių laikymąsi.

Šio tipo programos dėka galima pakeisti bendrą gimnazijos klimarą, kad galėtume paversti gimnaziją saugesne ir geresne vieta, kurioje vaikai galėtų ramiai ir nekliudomai mokytis. Vienas pagrindinių pokyčių, kurį pastebėjo daugybė mokyklų vienerius ar kelerius metus taikiusių šią programą, yra tai, jog mokiniai ėmė labiau mėgti mokyklą. Tai visai logiška - juk tikrai sunku mokytis, kai bijai, jog kiti mokiniai su tavim blogai elgsis.

Olweus patyčių prevencijos programos taikymo procesas yra gana ilgas, tačiau verta pasistengti, kad mūsų gimnaizja taptų saugesnė ir jaukesnė.

Norėdami daugiau sužinoti apie programą ir/arba kaip galėtumėte įsitraukti į mūsų veiklą, kreipkitės į šios programos koordinatorę Jurgitą Kniaziukienę (tel. 8 383 58110).

Visos teisės saugomos © Alantos Gimnazija 2013