Rugsėjo 23-oji diena - žydų masinio naikinimo paminėjimo diena. Gimnazistai šios tragiškos dienos paminėjimą pradėjo ruošdami projektinius darbus apie žydų istoriją Molėtų ir Alantos krašte. II g klasės mokinių Akvilės, Simonos, Ugnės, Domantės paruoštas projektinis darbas rugsėjo 21 d. buvo pristatytas mokyklos bendruomenei. Rugsėjo 22 d. I g klasės mokiniai lankėsi Alantos sinagogoje, susipažino su Alantos krašto šviesuoliais, kurie žydus gelbėjo. Lankydamiesi sinagogoje, taip pat rinko medžiagą projektiniam darbui apie nusikaltimus žmogiškumui II pasaulinio karo metu.

II g klasės mokiniai per istorijos ir pilietiškumo pamoką žiūrėjo filmą „Pianistas“. Po filmo peržiūros vyko diskusija „Ar buvo galima išvengti žydų tragedijos?“

Istorijos mokytoja Dalia Rudėnienė

2018-09-24collage