Gruodžio 20 d. į mūsų gimnazijos sporto salę atvyko mobilus planetariumas, kitaip - sferinis kinas. Įsikūręs sporto salėje 3 m aukščio kupolas nuo pat ryto žadino mokinių smalsumą. Renginį organizavome norėdami skatinti gimnazistus domėtis naujovėmis, įvairiais reiškiniais, kurie supa mus ir mūsų visatą, taip pat neatsilikti nuo sparčiai tobulėjančių technologijų visame pasaulyje. Taip pat norėjome netradiciniu mokomuoju būdu skleisti mokiniams naują supratimą apie mus supančias visatas, naujus atradimus ir suteikti galimybę visa tai išvysti kitomis akimis, padėti nusikelti į kitas planetas ir suvokti, kaip viskas atrodo iš arti. Programos metu stebėjome trimatę erdvę (3D). Per visą kupolą besisukantys vaizdai, krintančios žvaigždės sudarė tikrovišką reginį… pasijutome lyg tikri astronomai, galintys bendrauti su žvaigždėmis. Visi jautėmės taip, lyg gulėtume po atviru dangumi.

Ugdytiniai stebėjo edukacinius filmus: "Poliaris- 2“, "Astronautas“, "Svajonė skristi“, "Atgal į Mėnulį visam laikui“.

Sferinio kino vaizdai visus tiesiog sužavėjo. Pasisėmėme daug naujų žinių, gerų emocijų ir tuo pačiu prieš Kalėdas patyrėme pramogą, kuri paliko neišdildomą įspūdį.

Fizikos mokytoja A. Zenevičienė

20185-12-20-1