Balandžio 23-26 dienomis gimnazijos mokiniai dalyvavo tarptautinio NordPlus Junior projekto „Encourage Educational Collaboration and Cultural competences” veiklose Latvijos Aglonos vidurinėje mokykloje kartu su Estijos Kiltsi pagrindine mokykla. Savo įspūdžius iš vizito papasakojo Ramunė, 7 kl. mokinė.

„Pirmąją dieną susipažinome su visais žaisdami susipažinimo žaidimą. Taip pat, susipažinome su taisyklėmis ir susirašėme savo lūkesčius ateinančioms penkioms dienoms. Antrąją dieną pradėjome Agluonos mokykloje, papusryčiavę. Latviai aprodė mums mokykla ir po pietų pasiskirstę į penkias grupeles išėjome į orientacinį žygį. Aplankėme pagrindines Agluonos vietas. Po žygio lankėmės duonos edukacijoje. Kepėme, ragavome įvairias duonas. Galiausiai, po edukacijos važiavome žaisti tinklinio. Tai buvo visų labiausiai laukiama veikla.

Trečioji diena. Po pusryčių išvažiavome į Kraslovą. Kraslovoje susipažinome su moliu ir stiklu, taip pat lipdėme švilpynes iš molio ir darėme mozaikas iš stiklo. Po šių dviejų užsiėmimų važiavome į žirgyną. Žirgyne jodinėjome žirgais ir vėliau žirgyno savininkų restorane pietavome. Grįžę į mokyklą mokėmės latviškų šokių. Visiems labai patiko Latvių muziką ir šokiai.

Ketvirtą dieną po pusryčių iškeliavome į Preili žiūrėti 5D trumpą filmą. Filmas buvo apie Latvių tradicinius užsiėmimus. Po filmo važiavome į Daugpilį. Daugpilyje ėjome į pabėgimo kambarį. Pabėgimo kambarys turbūt liko įsimintiniausia iš visų veiklų. Grįžę į Agluoną užsiėmėme laisvesnėmis veiklomis. Kas norėjo galėjo šokti, dainuoti, kiti galėjo žaisti tinklini, futbolą. Vakare visi kartu praleidome laiką smagiai kalbėdamiesi ir dalindamiesi įspūdžiais.

Penktą dieną visi susirašėme, kurie lūkesčiai išsipildė, o kurie ne. Apsikeitėme dovanėlėmis. Galiausiai paskutinį kartą pavalgėme Agluonos mokyklos valgykloje ir teko atsisveikinti. Buvo daug emocijų, nes visi labai gerai susibičiuliavome".

2024-04-28

Foto mokytojo Vytauto