Šį penktadienį, spalio 26d.,  Alantoje, VŠĮ Alantos verslo ir technologijų aktų salėje, vyko respublikinis ugdymo įstaigų ir kultūros centrų liaudiškų šokių festivalis – konkursas „Šokis mus jungia 2018“. Pirmą kartą šis konkursas vyko Kaune, vėliau Šakiuose, Panevėžyje, o štai ketvirtas atkeliavo į Alantą, kuo mes tikrai didžiuojamės. Pagal festivalio tradiciją renginio organizatoriais tampa laureatų vardu pasipuošęs šokių kolektyvas. Pernai, Panevėžyje, ši garbė ir atsakomybė atiteko Alantos gimnazijos jaunimo šokių grupei „Alanta“, kuriai vadovauja šokių mokytoja Audronė Ališkevičiūtė. Kiti kolektyvai susirinko iš Kauno, Ukmergės, Panevėžio, Šakių, Anykščių. Visus susirinkusius sveikino Alantos gimnazijos direktorė Dalia Skebienė, VŠĮ Alantos verslo ir technologijų mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis, Molėtų r. savivaldybės administracijos direktorius Saulius Jauneika.

Šokėjus akylai stebėjo ir vertino komisija. Komisijos pirmininkė - Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansamblių „Vingis“, Vilniaus miesto liaudies muzikos ir šokių ansamblio „Vilnis“ ir vaikų šokių studijos „Lazdynėlis“ meno vadovė Rimutė Zaleckaitė. Komisijos nariai – Molėtų kultūros centro direktorė Inga Narušienė, Molėtų kultūros centro režisierė Jolanta Žalalienė, Alantos gimnazijos mokytojas Henrikas Danišauskas.

Visos šokių grupės paruošė po du šokius. Komisijai apsispręsti nebuvo lengva. Kol sprendėsi kolektyvų likimai ir kur iškeliaus pereinamoji taurė bei kas kitais metais rengs festivalį – konkursą, scenoje  dainavo Molėtų menų mokyklos solistai - Eigirdas Gečys, Augustė Rudokaitė, Žygimantas Vainauskas, Simona Nikolė Baltrušaitis ir ansamblis "M'Lux". Akomponavo Greta Magalinska. Ansamblio "M'Lux" vadovė Violeta Zutkuvienė.

Komisijos verdiktas – laureatų vardas atiteko Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupei Siaustinis.

Konkurso nominantams specialius prizus sukūrė Molėtų krašto tautodailininkė Dalia Stalauskienė.

Direktorė Dalia Skebienė

2018-10-26-2