Lapkričio 8 d. IVg klasės mokiniai dalyvavo Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos organizuojamame projekte „Mūsų daug- Lietuva viena“ II ture. Malonu buvo pamatyti jau pažįstamus bendraamžius ir kolegas iš septynių mokyklų, atstovaujančių įvairius šalies regionus. Iš pradžių dalyvavome konferencijoje „100 Lietuvos valstybingumo metų“, kurioje dalyvavo ir labai įdomiai apie Lietuvos valstybės raidą pasakojo VU doc. dr. Aurelijus Gieda ir prof. dr. Alfredas Bumblauskas.

Po konferencijos vyko darbas grupėse, kur kiekviena mokykla pristatė savo krašto ekonominę, politinę, socialinę raidą ir krašto žymią asmenybę. Andrius ir Simona pristatė palaimintąjį ir kankinį vyskupą T. Matulionį. Padėkos raštais už gražius pristatymus buvo apdovanoti Emilija Aliukonytė, Monika Zimkaitė, Deimantas Unčiurys, Viktoras Leščinskas, Modestas Vilutis, Matas Michnevčius, Andrius Krivičius ir Simona Puodžiūtė.

Po skanių pietų vykome į Vilniaus senamiestį, kur kiekviena komanda (komandą sudarė ne tos pačios mokyklos moksleiviai , o pagal pasirinktą spalvą) turėjo rasti dešimt objektų, teisingai atsakyti į klausimą ir gauti po žodį, kurį vėliau reikėjo įdėti į eilėraštį. Keliaudami po senamiestį sužinojome daug įdomių ir nežinomų faktų apie Lietuvos istoriją, pvz., kodėl Lietuvoje, atgavus nepriklausomybę ant lietuviško lito nebuvo M.K. Čiurlionio atvaizdo.

Iš kelionės po senamiestį atėjome į Salomėjos gimnaziją, sukūrėme eilėraštį, pasivaišinome sumuštiniais ir saldumynais, gavome saldžių dovanų ir išvykome į namus, pasižadėję susitikti gruodžio 13 d. III projekto ture.

Auklėtojas ir projekto koordinatorius Henrikas Danišauskas

2018-11-08-1