Naujienos
- Informacija
- Paskelbta: Trečiadienis, 2019 gruodžio 18 14:37
Gruodžio 18 d. 5-8 ir Ig-IIIg klasių mokiniams organizuotos edukacinės pamokos ,,Meno geometrija“, kurias vedė VšĮ Projektų studija edukatorės. Kokį meno kūrinį galima gauti naudojant tik trikampį, kvadratą ir apskritimą? Ką mąstė Kandinskis, kurdamas savo genialius kūrinius? Nuo pirmų pamokų minučių buvome intriguoti ir įtraukti į veiklas.
Užsiėmimo metu moksleiviai sužinojo, kad menas ir mokslas eina koja kojon jau ne vieną šimtmetį, suprato, kad pačios savaime geometrinės formos nėra meniniai sprendimai, tai greičiau įrankiai ir priemonės, kuriuos naudoja menininkas. Kalbėta apie perspektyvą, proporcijas, aukso pjūvį. Buvo naudojama dailininko A. Varno parengta metodika piešimo įgūdžiams ugdyti. Užsiėmimo metu moksleiviai kūrė piešinius, naudodami tik geometrines formas. Kiekvienas moksleivis, naudodamas akvarelinius pieštukus ir komponuodamas skirtingų geometrinių formų detales, sukūrė piešinį.
Šis užsiėmimas patiko visiems: ir mėgstantiems dailę - jie gavo dar vieną įrankį kūrybai, ir tiksliųjų mokslų atstovams - jiems nereikės mokytis piešti, reikia tik panaudoti savo mėgstamas geometrines formas ir jų kompozicijas.
(Info fizikos mokytojos A. Zenevičienės, foto I.Ivanauskaitės)

- Informacija
- Paskelbta: Antradienis, 2019 gruodžio 17 08:23
Gruodžio 15d. Jonavoje vyko Kalėdinis aerobines gimnastikos turnyras. Alantos gimnazijai atstovavę broliai Titas ir Ugnius Auguliai skirtingo amžiaus grupėse užėmė pirmąsias vietas. Pirmą kartą startavo Edita Grigaitė, Lėja Mameniškytė bei Ugnius Augulis, jie pasirodė puikiai ir gavo aukštus balus. Trejeto rungtyje startavusios Žemyna Ažubalyte, Luknė Augulytė, Gabrelija Aniukštytė pasirodė šauniai. Sveikiname jaunuosius sportininkus.
(Info ir foto trenerės Jūratės Petrauskienės)

- Informacija
- Paskelbta: Antradienis, 2019 gruodžio 17 08:13
Gruodžio 16 d. Alantos gimnazijoje vyko netradicinė pamoka-paskaita laikraščio ,,Varpas“ pirmojo numerio išleidimo 130-osioms metinėms ir J. Gaidamavičiui-Gaidžiui paminėti. Renginys buvo skirtas visai mokyklos ir miestelio bendruomenei, todėl džiugu, kad sulaukėme ir istorijai neabejingų vietos gyventojų.
Iki renginio pradžios visi norintys galėjo užsukti į mokyklos muziejų, kuriame taip pat yra nedidelė ekspozicija J.Gaidamavičiui-Gaidžiui atminti. Vėliau į aktų salę pakvietė alantiškis, gimnazijos absolventas, istorikas bei kraštotyrininkas Gintautas Šeikis. Jis paruošė nuostabų pristatymą apie taip pat Alantos krašto sūnų, Lietuvos gydytoją, prozininką, publicistą, Varšuvos lietuvių studentų draugijos „Lietuva“ įkūrėją, na ir žinoma, "Varpininką“ Joną Gaidamavičių–Gaidį ir jo indėlį į laikraščio ,"Varpas“ gyvavimą.
Po paskaitos vyko protmūšis ,,Varpo dūžiai Alantoje“. Malonu, kad jame smagiai sudalyvavo ir vyresnieji alantiškiai. Tiek nugalėtojai, tiek visi dalyvavusieji buvo apdovanoti maloniomis dovanėlėmis, kurias įteikė Alantos bendruomenės pirmininkė Dalia Žygelienė.
Dėkojame mokyklos direktorei, pakvietusiai G.Šeikį paskaityti paskaitą, istorijos mokytojai Daliai R. ir jos pagalbininkams Martynui Ž., Enrikai K., Erikai D. ir Monikai P. už protmūšio organizavimą, ir Daliai Ž., už pagalbą organizuojant renginį ir prizus.
(Info ir foto Ingridos Ivanauskaitės)

- Informacija
- Paskelbta: Pirmadienis, 2019 gruodžio 16 11:04
Mūsų mokiniai puikiai pasirodė Molėtų r. savivaldybės 5-10 klasių mokinių konkurse-diktante "Raštingiausias mokinys 2019". Užimtos 6 prizinės vietos: Bareikytė Simona, 5 kl., 1 vieta (mokyt. I.Bekešienė); Pivoraitė Monika, 8 kl., 1 vieta (mokyt. I.Bekešienė); Meškuotis Dovydas, II g kl., 1 vieta (mokyt. G.Jakučionienė); Pivoras Laurynas, II g kl., 2 vieta (mokyt. G.Jakučionienė); Mameniškis Elijus, 7 kl., 3 vieta (mokyt. G.Jakučionienė); Gecevičiūtė Gabrielė, II g 3 vieta (mokyt. G.Jakučionienė). Sveikiname.
- Informacija
- Paskelbta: Trečiadienis, 2019 gruodžio 11 14:16
Lapkričio mėn. vyko konkursas, skirtas Tarptautinei maisto dienai ir Europos sveikos mitybos dienai paminėti, kurį organizavo Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. 5-8 klasių mokiniai informacinių technologijų pagalba turėjo sukurti lankstinuką, propaguojantį sveikos mitybos principus. Du mūsų gimnazijos mokiniai tapo šio konkurso nugalėtojais: Adrija Kazlauskaitė, 7 kl. ir Elijus Mameniškis, 7 kl. Jie apdovanoti Utenos VSB prizais.
- Informacija
- Paskelbta: Pirmadienis, 2019 gruodžio 09 08:31
Gruodžio 6 d. gimnazijoje lankėsi respublikinio projekto ,,KARTU", kurio tikslas – gerinti Lietuvos mokinių emocinę, psichinę fizinę savijautą ir sveikatą, lektorius Marijus Štilinis. Jis kalbėjo bendruomeniškumo tema.









